SPALVŲ IR PAPROČIŲ GAUSYBĖ LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDYJE

Birželio 14-15 dienomis į Karklę sugužėjo gausybė Europos Sąjungos šalių – narių spalvomis, garsais ir papročiais „praturtėjusių“ kaimo bendruomenių iš 25 Lietuvos savivaldybių. Minėdami ES narystės 20-metį, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos nariai kasmetiniame sąskrydyje pristatė visas ES nares su jų papročiais, nacionaliniais patiekalais, muzika ir papročiais.

 

 

„Europos tautų mugėje“ per vieną savaitgalį buvo galima pakeliauti po Skandinaviją, Pietų, Rytų ar Vakarų Europą, paragauti tradicinių pietietiškų ar šiaurietiškų patiekalų, išgirsti muziką ar pamatyti šokį.

 

Ispaniškais obuoliais vadinami apelsinai; Graikija su nuo šio vardo neatsiejamais alyvuogių aliejais ir dieviškąja ambrozija; ABBA, iškart sufleruojanti, kad esame Švedijos kiemelyje. Vien Drakulos vardas nuneša mus į Transilvaniją Rumunijoje, o Belgijos karaliaus Filipo sveikinimas mūsų šalies kaimo bendruomenėms buvo tarsi ES viršūnių palaiminimas sąskrydžiui. Iš Provanso atsklidęs levandų mėlis ir kvapas, tradiciniai vokiški „bakvursteriai“ su kopūstais, lenkų „pomidorova“ ar belgiškas šokoladas – tik spėk viską apeiti ir išbandyti per dvi dienas.

Kasmetiniame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje susirinkusios 25 savivaldybių bendruomeninės organizacijos Karklę porai dienų pavertė mini Europos Sąjunga su 800 aktyvių bendruomenininkų.

 

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis 2024 m.“ (Nr. NPKB-24-R-159), kurio pagrindinis tikslas – minint NATO ir Europos Sąjungos metus, didinti visuomenės pasitikėjimą Europos Sąjunga ir NATO aljansu bei skatinti Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą bei jaunimo įtraukimą į bendruomenių veiklas.

 

Siekiant stiprinti bendruomeniškumą, bendradarbiavimą ir partnerystę tarp skirtingų šalies rajonų kaimo bendruomeninių organizacijų nuo 2004 m. LKBS organizuoja kaimo bendruomenių sąskrydžius. Tai motyvacinis bendruomeninio judėjimo renginys, kuriame vystoma organizacijų tinklaveika, dalijamasi patirtimi, inicijuojami nauji bendri projektai. Sudaroma išskirtinė proga susitikti bendruomeniečiams ir juos palaikantiems asmenims iš įvairių Lietuvos rajonų, jo metu ne tik dirbama, diskutuojama, dalinamasi patirtimis, užmezgamos naujos pažintys, gimsta projektų idėjos, bet ir švenčiama. Dažnam bendruomenininkui šis pabuvimas kartu su bendraminčiais iš visos Lietuvos yra geriausiai praleistas laikas, suteikiantis motyvacijos tolimesnei savanoriškai bendruomeninei veiklai. Sąskrydis suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pasidalinti veiklos aktualijomis ir idėjomis, šitaip skatinamas bendruomeniškumas. 

 

Projektas finansuojamas pagal LR Žemės ūkio ministerijos 2024 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles.