2023 m. birželio 16-18 d. Klaipėdos rajone, Karklėje, stovykloje „Žilvitis“ kaimo bendruomenės rinkosi į tradicinį jau 20-ąjį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį. Šiemet sąskrydžio tema buvo “ŽALIAS KURSAS… MĄSTYK ŽALIAI”.

 

Projektas „Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis 2023 m.“ (Nr. NPKB-23-R-127), kurio pagrindinis tikslas – minint Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų bei Aukštaitijos metus, skatinti Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų bendruomeniškumą, bendradarbiavimą ir partnerystę, jaunimo įsitraukimą į bendruomenių veiklą, stiprinant jų tarpusavio ryšius, plėtojant geros patirties sklaidą, propaguojant bendruomeninio judėjimo iniciatyvas šalyje, tuo pačiu siekiant ir Europos žaliojo kurso tikslo „Didinti žmonių gerovę“.

 

Siekiant stiprinti bendruomeniškumą, bendradarbiavimą ir partnerystę tarp skirtingų šalies rajonų kaimo bendruomeninių organizacijų nuo 2004 m. LKBS organizuoja kaimo bendruomenių sąskrydžius. Tai motyvacinis bendruomeninio judėjimo renginys, kuriame vystoma organizacijų tinklaveika, dalijamasi patirtimi, inicijuojami nauji bendri projektai. Sudaroma išskirtinė proga susitikti bendruomeniečiams ir juos palaikantiems asmenims iš įvairių Lietuvos rajonų, jo metu ne tik dirbama, diskutuojama, dalinamasi patirtimis, užmezgamos naujos pažintys, gimsta projektų idėjos, bet ir švenčiama. Dažnam bendruomenininkui šis pabuvimas kartu su bendraminčiais iš visos Lietuvos yra geriausiai praleistas laikas, suteikiantis motyvacijos tolimesnei savanoriškai bendruomeninei veiklai. Sąskrydis suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pasidalinti veiklos aktualijomis ir idėjomis, šitaip skatinamas bendruomeniškumas. Sąskrydyje dalyvavo daugiau nei 600 bendruomenininkų.

Plačiau apie renginį: https://lkbs.net/saskrydis/

 

Daugiau informacijos ir renginio akimirkų galite  rasti: https://www.facebook.com/LKBSajunga/

 

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis 2023 m.“ finansuojamą pagal LR Žemės ūkio ministerijos 2023 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles.